Pradžia > Finansai > Būsto kreditas, kurį gali suteikti bankas

Būsto kreditas, kurį gali suteikti bankas

rugpjūčio 9, 2013

Statantis namą ar ruošiantis įsigyti erdvesnį butą dažniausiai vien tik savo santaupų neužtenka. Skolintis iš draugų ar giminaičių nėra malonu, o ir jie ne visuomet gali paskolinti, tad populiariausias išeitimi tampa būsto kreditas, kurį gali suteikti bankas.

raktas nuo namųSkirtingai nei greitieji kreditai, kurių palūkanos daugelio vadinamos kosminėmis, o terminai itin trumpi, būsto kreditas suteikiamas ilgam laikui su pakankamai nedidelėmis palūkanomis. Tai yra puiku, kadangi taupyti nuosavam būstu šiais laikais gali tekti bent 15 metų. 15 metų – gana populiarus būsto kredito terminas, kurį renkasi besiskolinantieji. Būtent per tiek laiko išmokamas kreditas ir būstas pilnateisiškai tampa nuosavu Jūsų būstu. Tiesa, toks terminas tinkamesnis tuo atveju, jei turite daugiau santaupų, perkate ne itin brangų būstą ar Jūsų pajamos pakankamai didelės. Kitais atvejais būsto kreditas gali būti suteikiamas ir dvigubai ilgesniam laiko tarpui.

Visai nesvarbu kokios vertės Jūsų būstas, tačiau būsto kreditas įpareigoja Jus jį apdrausti. Taip naudingiau ir Jums, kadangi nelaimės atveju Jums būtų atlyginami nuostoliai, padengiamas ar dalinai padengiamas kreditas, tad nereiks sukti galvos bent dėl paskolos. Nedidelių nelaimių metu (tokių kaip kaimynų užliejimas, išdaužti langai ir pan.) taip pat nereiks ieškoti kaltininkų ar daužyti savo taupyklės. Būsto draudimą rekomenduotina turėti net ir tiems, kurie perka jį be kredito, tai naudingas ir apsimokantis dalykas.

Būsto kreditas dažniausiai suteikiamas iki 85% būsto vertės, išimtinais atvejais taikomi 90% ar net 100% finansavimai, tačiau visuomet naudinga turėti kuo didesnį pradinį įnašą – taip sutaupysite pinigų dėl palūkanų, be to, galbūt galėtumėte skolintis ir trumpesniam laikui, juk itin sunku žinoti, kaip gyvenimas klostysis po 20 ar 30 metų. Tiesa, visų savo turimų pinigų išleisti nevalia. Greičiausiai vis tiek teks atlikti bent smulkų remontą, bet kada gali pabrangti statybinių medžiagų kainos, o galbūt reikės daugiau pinigų nei esate numatę notarui, architektui ar dizaineriui, transporto kompanijai. Taigi, kuo didesnis įnašas – tuo mažiau permokėsite, bet tuo pačiu liks mažiau ir Jūsų pirkiniams, todėl pasverkite viską, apgalvokite ir pasitarkite tiek su šeimos nariais, tiek su anksčiau būstą įsigijusiais draugais, kolegomis ar net įsiliekite į diskusijų bendruomenes.

paskolosIeškodami banko, kuriame skolintis nepasikliaukite vien tik jų vieša informacija ir skaičiuoklėmis. Apsilankykite kiekviename banke, nustebsite sužinoję, kad palūkanos ir kiti skaičiai gali tiek daug skirtis, ypač nudžiugsite jei esate mokus, turite stabilias pajamas ir jokių skolų ar esate lojalus banko klientas – kiekviena smulkmena po truputį mažina palūkanas, mokesčius ar prideda papildomų paslaugų, pavyzdžiui, nemokamą draudimą, o tai juk sutaupyti pinigai, kuriuos statant namą ar įsirengiant būstą tikrai tenka skaičiuoti.

Kai kurie žmonės susimąsto, kas bus jei būsto kreditas bus pernelyg didelė našta ar pasikeis situacija šeimoje, darbe. Blogiausia – būstą perima bankas, tačiau tai taikoma ypatingai retais atvejais. Tai turi būti piktybinis kredito nemokėjimas, o tiems, kurie staiga neteko pajamų šaltinio siūlomi sprendimai, jei tai nutiko dėl ligos ar nelaimės – keičiamos sąlygos, įprastai padeda gyvybės draudimas, todėl juo pasirūpinti tikrai vertėtų. Taip pat, galima tikėtis bent trumpalaikio paskolos atidėjimo, pavyzdžiui, kol susirasite naują darbą. Išeičių yra daug, o bankai visada stengiasi padėti, tad svarbiausia nesunkinti padėties ir patiems kartu su banku bandyti spręsti, o ne slapstytis ar bandyti apgauti banką – tai nepavyks, nes bankai tikrai gudrūs.

Reklama
Kategorijos:Finansai
%d bloggers like this: